Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » SP Malanów Mistrzem Powiatu Tureckiego w Turnieju „Wielkopolski Orlik – Cup”

SP Malanów Mistrzem Powiatu Tureckiego w Turnieju „Wielkopolski Orlik – Cup”

SP Malanów Mistrzem Powiatu Tureckiego w Turnieju „Wielkopolski Orlik – Cup”

W poniedziałek 22 maja reprezentanci szkoły w piłce nożnej wystąpili w finale powiatowym turnieju „Wielkopolski Orlik – Cup”. W turnieju wystąpiły drużyny, które przebrnęły przez wcześniejsze eliminacje. Poza naszą szkołą do finału przystąpiły drużyny z Władysławowa, Tuliszkowa oraz Turku.  Pierwszym rywalem uczniów z Malanowa okazał się zespół z Tuliszkowa. W tym meczu pewnie zwyciężyliśmy wynikiem 3:1. Kolejnym przeciwnikiem była drużyna z SP 4. Mecz ten był bardzo wyrównany, choć rywale długo i skutecznie bronili dostępu do bramki to w drugiej połowie bramkarz skapitulował po pięknym strzale Łukasza Jabłońskiego. Po dwóch spotkaniach, nadszedł czas na decydujący mecz o zwycięstwie w całym turnieju. Trzeci i ostatni mecz naszej drużyny był finałem całego turnieju. Drużyna z Władysławowa przystąpiła do niego z kompletem zwycięstw, wystarczył jej zaledwie remis do wygranej w całym turnieju, gdyż prowadzili lepszym bilansem bramek. Nasi reprezentanci musieli pokonać przeciwnika. Defensywnie ustawieni przeciwnicy bronili remisu. Finał rozgrywek rozpoczął się dla nas kapitalnie, szybko wyszliśmy na prowadzenia zdobywając dwie bramki, a do przerwy prowadziliśmy 4:0. Druga połowa spotkania to odrodzenie przeciwnika i brak skuteczności naszego zespołu. Drużyna z Władysławowa zdobyła 3 bramki, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:3. W tym dniu nasza reprezentacja była niepokonana, zwyciężyliśmy w każdym meczu i sięgnęliśmy po tytuł Mistrza Powiatu Tureckiego. Zwycięstwo w turnieju dało prawo naszym reprezentantom do udziału w finale rejonowym turnieju „Wielkopolski Orlik – Cup”.

Wyniki spotkań:

SP Malanów -SP Tuliszków        3:1

SP Malanów -SP 4 Turek           1:0

SP Malanów -SP Władysławów   4:3

Skład reprezentacji szkoły:

Tobiasz Koszela, Marcin Susło, Norbert Pietrzak, Kacper Szewczyk, Łukasz Jabłoński, Jakub Łopaciński, Patryk Stefaniak, Kacper Majdacki, Marcin Stencel, Jakub Przybylski, Kamil Łopaciński, Tobiasz Jarek, Sebastian Smura.

Radosław Zwoliński


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności